Sunderland için Papa'dan dua istedi!

Yazan : @Dünya Dinleri Tarih : Kategori : Dini Haberler Yorumlar : 0 Okunma : 1710 Beğen : 0
Sunderland için Papa'dan dua istedi!

İngiltere’de küme düşme korkusu yaşayan Sunderland çareyi ruhani liderlere gitmekte buldu. İngiltere Premier League ekiplerinden Sunderland taraftarı olan Papaz Marc Lyden-Smith, Roma’ya yaptığı ziyarette 120 bin kişinin arasından sıyrılara… Devamını Oku »

Gülen tehdit mi ediliyor? Şok iddia!

Yazan : @Dünya Dinleri Tarih : Kategori : Dini Haberler Yorumlar : 0 Okunma : 1945 Beğen : 0
Gülen tehdit mi ediliyor? Şok iddia!

Ünlü hukukçu Kezban Hatemi Gülen'in dönmek istediğini ancak engellendiğini söyleyerek Tehdit mi ediliyor? diye sordu. Hükümet ve cemaat arasındaki gerilim giderek büyüyor. Yakında kasetlerin ortaya ıkacağı söylentisi gerilimin dozunu arttır… Devamını Oku »

Tek eşe oturma izni Araplara yetmedi

Yazan : @Dünya Dinleri Tarih : Kategori : Gündem Yorumlar : 0 Okunma : 1341 Beğen : 0
Tek eşe oturma izni Araplara yetmedi

Yabancıların Türkiye ’den gayrimenkul almasını kolaylaştıran ‘Mütekabiliyet Yasası’ sonrası Arapların Türkiye’ye ilgisi arttı. 3 ay olan oturma izninin 1 yıla çıkması yabancıların ev almasında etkili faktör oldu. Ancak çok eşli bir yaşam sü… Devamını Oku »

Kıbrıslı Kahin Gız Mustafa Kitaplaştı

Yazan : @Dünya Dinleri Tarih : Kategori : Haberler Yorumlar : 0 Okunma : 4669 Beğen : 0
Kıbrıslı Kahin Gız Mustafa Kitaplaştı

Kıbrıs’ta yaşamış mistik gücü olan insanlardan olduğuna inanılan; uçan ve geleceği okuyan kahini, Gız Mustafa kitaplaştı. Kıbrıs'ta uzun yıllar Dilekkaya’da (Aya) yaşamış, yaşadığı dönemde insan üstü güçleri ile tanınmış,adanın gelmiş geçmi… Devamını Oku »

Şeb-i Arus törenleri başladı

Yazan : @Dünya Dinleri Tarih : Kategori : Dini Haberler Yorumlar : 0 Okunma : 2251 Beğen : 0
Şeb-i Arus törenleri başladı

Mevlana'nın 740. Vuslat Yıldönümü etkinlikleri, Gümrük ve Ticaret Bakanı Yazıcı'nın da katıldığı Kandil uyandırma merasimi ve Sevgi ve hoşgörü yürüyüşü ile başladı. Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Akyürek: Sergiler, paneller, konserler, k… Devamını Oku »

Serçeşme Cemevi açıldı

Yazan : @Dünya Dinleri Tarih : Kategori : Dini Haberler Yorumlar : 0 Okunma : 2036 Beğen : 0
Serçeşme Cemevi açıldı

Alevi inancında on iki imamın başı olarak kabul edilen İmam Hüseyin’i temsilen 'Serçeşme' ismi verilen cemevi, muhteşem dizaynı ile büyük beğeni topladı. Ankara Yenimahalle Belediyesi, Alevi inancına uygun olarak planlanan Serçeşme Cemevi,… Devamını Oku »

Diyanet Küba'da cami inşa edecek

Yazan : @Dünya Dinleri Tarih : Kategori : Dini Haberler Yorumlar : 0 Okunma : 1677 Beğen : 0
Diyanet Küba'da cami inşa edecek

Küba'da bir cami yaptırmak için çalışmalara başlayan Türkiye Diyanet Vakfı yetkilileri, Güney Amerika'daki Müslümanların hangi konularda yardıma ihtiyaçları olduğunu belirlemek için aralarında Brezilya ve Meksika'nın da bulunduğu Güney Amer… Devamını Oku »

İslam'a Göre Küresel kıyametin 10 alâmeti

Yazan : @Dünya Dinleri Tarih : Kategori : Dini Haberler Yorumlar : 0 Okunma : 1618 Beğen : 0
İslam'a Göre Küresel kıyametin 10 alâmeti

Dine ve ahlâka ters düşen yanlışları çoğu kez, ‘ahir zaman’a atfediyoruz. Peki ahir zaman kavramını ne kadar doğru anlıyoruz? Hadislerde bahsedilen alâmetler neye işaret ediyor? Âhir zaman alâmetleri neyin delaleti? Kur’an’da, özellik… Devamını Oku »

Hanuka Bayramı Sona Erdi

Yazan : @Dünya Dinleri Tarih : Kategori : Dini Haberler Yorumlar : 0 Okunma : 1624 Beğen : 0
Hanuka Bayramı Sona Erdi

İbrani takvimine göre Kislev ayının 25. günü başlayan, bir günlük yağın 8 gün mucize şekilde yanmasını hatırlamak için kutlanan ve Işıklar Bayramı olarak da bilinen Hanuka Bayramı için son mum dün gece yandı. İbrani takvimine göre Kislev ay… Devamını Oku »

Yeni suç: ÇYDD'ye bağışta bulunmak!

Yazan : @Dünya Dinleri Tarih : Kategori : Haberler Yorumlar : 0 Okunma : 3374 Beğen : 0
Yeni suç: ÇYDD'ye bağışta bulunmak!

Hürriyet gazetesi yazarı Yalçın Doğan, Cumhuriyet tarihinde böyle ‘ suç ’ görmediniz başlıklı bugünkü yazısında çok tartışılacak bir olayı aktardı. Doğan'ın yazısına göre Gezi eylemleri sırasındaTayyip Erdoğan ’la görüşen “Taksim Dayanışmas… Devamını Oku »

Haberler