Azrail in Güzelliği

Yazan : @Dünya Dinleri Tarih : Kategori : Dini Hikayeler Yorumlar : 0 Okunma : 3311 Beğen : 0
Azrail in Güzelliği

Kanser hastanesinde başhekimken Serap adında genç bir hanım hastam vardı. Bu hastam göğüs kanserine yakalanmış ve tedavi için yurt dışına gitmek istemesine rağmen, bazı formaliteler sebebiyle o imkanı bulamamıştı. Serap ı özel bir ilgiyle b… Devamını Oku »

Bir Ölüm Rüyası

Yazan : @Dünya Dinleri Tarih : Kategori : Dini Hikayeler Yorumlar : 0 Okunma : 2820 Beğen : 0
Bir Ölüm Rüyası

Bir zamanlar bir yerde Allah’ın bir veli kulu yaşardı. Temiz kalpli, ihlaslı, safça bir mü’mindi. Her gördüğünü iyiye yorumlar, Allah’a çok tevekkül ederdi. Bir kötülük, bir çirkinlik görse iyi tarafından alır, “Bunda bir hikmet vardır” diy… Devamını Oku »

Taşın Hikayesi

Yazan : @Dünya Dinleri Tarih : Kategori : Dini Hikayeler Yorumlar : 0 Okunma : 2132 Beğen : 0
Taşın Hikayesi

Genç bir Yönetici, yeni Jaguarı içinde kurulmuş, biraz da hızlıca, bir mahalleden geçiyordu. Park etmiş arabaların arasından yola fırlayan bir çocuk olabilir düşüncesiyle dikkatini daha çok yol kenarına vermişti. Bir şeyin yola fırladığını… Devamını Oku »

Beddua

Yazan : @Dünya Dinleri Tarih : Kategori : Dini Hikayeler Yorumlar : 0 Okunma : 2535 Beğen : 0
Beddua

Hz. Ömer (R.A.) naklediyor: “Rasulullah (A.S.) zamanında Abdullah isminde “el-hımâr lakabıyla meşhur birisi vardı; sık sık Rasulullah’ı güldürürdü. Bir defasında içki içtiği için Efendimiz onu cezalandırmıştı. Başka bir defasında yine içki… Devamını Oku »

Allah’ın katında en sevgili amel hangisidir?

Yazan : @Dünya Dinleri Tarih : Kategori : Dini Hikayeler Yorumlar : 0 Okunma : 2521 Beğen : 0
Allah’ın katında en sevgili amel hangisidir?

Abdullah b. Mes’ud diyor ki: “Peygamber (s.a.s.) Efendimize: -Allah’ın katında en sevgili amel hangisidir? diye sordum, Peygamber (s.a.s.): -Vaktinde eda olunan namazlar, buyurdu. -Namazdan sonra hangisi daha sevgilidir? dedim. -Ana-babaya… Devamını Oku »

Namazı Doğru Kılmak

Yazan : @Dünya Dinleri Tarih : Kategori : Dini Hikayeler Yorumlar : 0 Okunma : 1890 Beğen : 0
Namazı Doğru Kılmak

Resulullah (s.a.v.) Efendimiz, bir gün mescitte ashabıyla birlikte otururken, İslam ı yeni öğrenmiş bedevi bir zat girdi. Rüku ve secdesini tam yapmadığı bir namaz kıldı. Sonra huzura gelerek selam verdi. Resulullah Efendimiz selamını aldı… Devamını Oku »

Meleklerin Yıkadığı Genç

Yazan : @Dünya Dinleri Tarih : Kategori : Dini Hikayeler Yorumlar : 0 Okunma : 1646 Beğen : 0
Meleklerin Yıkadığı Genç

Eshâb-ı kirâmdan Hanzala hazretlerinin henüz yeni evlendiği günün gecesiydi. Sevgili Peygamberimiz, eshâbını toplayarak islâma saldırmak ve yok etmek için bütün savaş hazırlıklarını tamamlayan Mekkeli müşriklere karşı harp yapılması kararın… Devamını Oku »

Yemekte Besmele ve Şeytan

Yazan : @Dünya Dinleri Tarih : Kategori : Dini Hikayeler Yorumlar : 0 Okunma : 2115 Beğen : 0
Yemekte Besmele ve Şeytan

Huzeyfe radıyallahu anh anlatıyor: Peygamber aleyhisselâm ile beraber yemek etrafında hazır olduğumuz vakit.. Allah’ın Resulü başlamadan önce ellerimizi yemeğe uzatmazdık. Bir defa Resulüllah aleyhisselâm ile beraber yemek etrafında toplanm… Devamını Oku »

Hz. Hüd ve Âd Kavmi

Yazan : @Dünya Dinleri Tarih : Kategori : Dini Hikayeler Yorumlar : 0 Okunma : 2621 Beğen : 0
Hz. Hüd ve Âd Kavmi

Güney Arabistanın Hadramut civarında, bulundukları yere kumsal ve engebeli yüksek arazi mânâsında «Ahkâf» adı verilen Ad kavmi isminde bir millet yaşıyordu. Bu kavm maddî, bakımdan hayli ilerlemiş, zengin olmuş ve ihtişamlı bina… Devamını Oku »

Hazreti Salih'in Devesi

Yazan : @Dünya Dinleri Tarih : Kategori : Dini Hikayeler Yorumlar : 0 Okunma : 2617 Beğen : 0
Hazreti Salih'in Devesi

Birinci Ad kavmi helak olduktan sonra, onların geri kalanları Vâdil Kura ve Şam taraflarını imar ederek hâlâ eserleri bakî olan bir takım eski menziller meydana getirdiler. Büyük binaları barındıran şehirleri, kasabaları ve dağ zirvelerinde… Devamını Oku »

Dini Hikaye : Adalet ve Tevazu

Yazan : @Dünya Dinleri Tarih : Kategori : Dini Hikayeler Yorumlar : 0 Okunma : 3443 Beğen : 0
Dini Hikaye : Adalet ve Tevazu

Emevi halifelerinin büyüğü Ömer b. Abdülaziz Hazretleri, devlet başkanlığı sırasında kul hakkı ve sosyal adalet hususunda çok titiz davranırdı. Gece çalışmalarında ayrı işlere tahsis ettiği iki kandili vardı. Bunlardan birini kendi özel işl… Devamını Oku »