Dini Haberler

Ana Sayfa Haberler Dini Haberler Hristiyan - Müslüman Çatışması : 500 Ölü

Hristiyan - Müslüman Çatışması : 500 Ölü

Hristiyan - Müslüman Çatışması : 500 Ölü
Yazan : @Dünya Dinleri Tarih : Kategori : Dini Haberler Yorumlar : 0 Okunma : 1656 Beğen : 0

Orta Afrika Cumhuriyeti'nde (OAC) Hristiyan ve Müslüman gruplar arasında devam eden çatışmalarda ölü sayısının 500'ü geçebileceği bildirildi.

Kızıl Haç Örgütü'nün yerel kaynaklarınca verilen bilgiye göre, yardım çalışanları, başkent Bangui'de geçen hafta perşembe gününden bu yana 461 kişinin cesedine ulaştı.

Kaynaklar, bu sayının içerisinde cesetleri camilere getirilen Müslümanların bulunmadığını, bu nedenle sayısının 500'ü geçebileceğini kaydediyor.

Birleşmiş Milletler, Orta Afrika Cumhuriyeti 'nde Hristiyan ve Müslüman gruplar arasında çıkan çatışmalarda yüzlerce kişinin hayatını kaybetmesi üzerine Fransa ve Afrika Birliği'nin, ülkedeki sivillerin korunması ve güvenliğin sağlanması için ortak önlemler almasını kabul etmişti. Son dönemde çatışmaların arttığı Orta Afrika Cumhuriyeti’ne ABD de Fransa'nın talebi üzerine asker desteğinde bulunma kararı almıştı.

OAC'nin başkenti Bangui'deki çatışmalar sırasında sabaha karşı 2 Fransız askeri hayatını kaybetmişti. Son sevkıyatla birlikte bu ülkedeki Fransız asker sayısı bin 600’ü bulmuştu.Yazar Hakkında

  • @Dünya Dinleri

    @Dünya Dinleri

    Bırakın Fikirleriniz Özgür Kalsın ! https://www.alternatifforum.org

    Dunyadinleri.Com Yöneticisi

Yorum Yaz


Yazdığınız yorumların genel ahlak kurallarına uygun olmasına özen gösteriniz. Ayrıca yazdığınız yorumlarda isminiz e postanız eksik yanlış olmamalıdır aski halde yorumlarınız onaylanmaz dikkate alınmaz cevap verilmez.

Haberler