Gündem

Almanya’da bulundu

Almanya’da bulundu
Yazan : @Dünya Dinleri Tarih : Kategori : Gündem Yorumlar : 0 Okunma : 1831 Beğen : 0

Bakan Günay, 2005 yılında Uşak Arkeoloji Müzesi’nden çalınan Kanatlı Denizatı Broşu’nun Almanya’da bulunduğunu açıkladı.

Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, 2005 yılında Uşak Arkeoloji Müzesi’nden çalınan Karun Hazinesi’nden Kanatlı Denizatı Broşunun, Almanya’da bulunduğunu söyledi.

TÜYAP’taki Kitap Fuarı’nda konuşan Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, 2005 yılında Uşak Arkeoloji Müzesi’nden çalınan Karun Hazinesi’nin en önemli parçası olan Kanatlı Denizatı broşunun Almanya’da bulunduğunu söyledi. Günay, “Bir özel haberim daha var. 2005 yılında Uşak Müzesi’nde çok önemli bir hırsızlık olayı gerçekleşmişti. O soyguna sebebiyet veren, sahtesiyle önemli eseri değiştiren müze müdürü 10 yılın üzerinde ceza aldı. Karun Hazinesi’ne ait som altın olan milyonlarca lira değerindeki mücevher Kanatlı Denizatı, Almanya’da bulundu. Türk makamları ve Alman makamları arasında mutabakat gerçekleşti. Şimdi yasal süreci takip ediyoruz. Sanıyorum çok kısa bir süre içerisinde Kanatlı Denizatı’na Türkiye müzeleri yeniden kavuşmuş olacak” diye konuştu.

Uşak Arkeoloji Müzesinde sergilenen ”Karun Hazineleri”nin en değerli parçalarından ”Kanatlı Deniz Atı Broşu”nun sahtesiyle değiştirilmesine ilişkin dava açılmış, davanın firari sanıklarından 2′si, İstanbul’da yakalanmıştı.

Kayıp Deniz Atı broşu davasında müze müdürü Kazım Akbıyıkoğlu, 12 yıl 11 ay hapis cezasına mahkum edilmişti.Yazar Hakkında

  • @Dünya Dinleri

    @Dünya Dinleri

    Bırakın Fikirleriniz Özgür Kalsın ! https://www.alternatifforum.org

    Dunyadinleri.Com Yöneticisi

Yorum Yaz


Yazdığınız yorumların genel ahlak kurallarına uygun olmasına özen gösteriniz. Ayrıca yazdığınız yorumlarda isminiz e postanız eksik yanlış olmamalıdır aski halde yorumlarınız onaylanmaz dikkate alınmaz cevap verilmez.

Haberler