Gündem

Ana Sayfa Haberler Gündem Hainlere bu vatan toprağı dar gelecektir

Hainlere bu vatan toprağı dar gelecektir

Hainlere bu vatan toprağı dar gelecektir
Yazan : @Dünya Dinleri Tarih : Kategori : Gündem Yorumlar : 0 Okunma : 1562 Beğen : 0

Malatya Havalimanı'nda düzenlenen törene, şehit aileleri, İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin, Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Bekir Kalyoncu, Emniyet Genel Müdürü Mehmet Kılıçlar, Malatya Valisi Vasip Şahin, Elazığ Valisi Muammer Erol, AK Parti Malatya Milletvekilleri Öznur Çalık, Ömer Faruk Öz, Mustafa Şahin ve Cemal Akın ile Malatya Belediye Başkanı Ahmet Çakır katıldı.
İdris Naim Şahin, İsmet Yılmaz ve Cevdet Yılmaz, tören alanına gelişlerinde, şehit ailelerine taziye dileklerini iletti. Meslektaşlarının omuzlarında tören alanına getirilen şehitlerin Türk bayrağına sarılı naaşları katafalka konuldu. Şehit aileleri tabutlara sarılarak gözyaşı döktü. Daha sonra şehitler için saygı duruşunda bulunuldu, şehit polis memurlarının öz geçmişleri okundu.
Bakan Şahin, törende yaptığı konuşmada, güvenlik güçlerinin, aziz vatan, aziz millet ve yüce devlet için canlarını feda etmekten çekinmediğini söyledi.
Güvenlik teşkilatının bağırlarına bastığı şehitlerini unutmayarak, kutsal görevine bundan sonra da kararlılıkla devam edeceğini vurgulayan Şahin, ''Bu toprağı bölmek, bu devleti yıkmak için hain emelleri uğruna saldırılarını, ihanetlerini devam ettiren bedbahtlara, bu vatan toprağı dar gelecektir. Şehitlerimiz ve onların önünden giden değerli vatan evlatları, şerefleriyle doğdular, şerefleriyle yaşadılar ve şerefleriyle şehit oldular'' dedi.
Şehitlerin geride bıraktığı yakınlarının, bu milletin ve emniyet teşkilatının en değerli emaneti olduğunu belirten Şahin, şehitlerin isimlerini tek tek okuyarak, ''Yolunuz açık olsun, yüce Allah sizlere rahmetiyle muamele etsin. Mücadelemizde, siz aziz şehitlerimizin manevi desteğine ve şefaatine muhtacız'' diye konuştu.
''Aziz milletin ve şehit yakınlarının başı sağ olsun'' diyen Bakan Şahin, ''Bu vatan ilelebet yaşayacak ve yaşatılacak. Hainler er veya geç ellerindeki iğrenç silahlarını bırakacak, bıraktırılacak'' dedi.
Şahin'in konuşmasının ardından İl Müftüsü Hacı Yusuf Gül, şehitler için dua etti.
Daha sonra şehit polislerin naaşları memleketlerine gönderildi.Yazar Hakkında

  • @Dünya Dinleri

    @Dünya Dinleri

    Bırakın Fikirleriniz Özgür Kalsın ! https://www.alternatifforum.org

    Dunyadinleri.Com Yöneticisi

Yorum Yaz


Yazdığınız yorumların genel ahlak kurallarına uygun olmasına özen gösteriniz. Ayrıca yazdığınız yorumlarda isminiz e postanız eksik yanlış olmamalıdır aski halde yorumlarınız onaylanmaz dikkate alınmaz cevap verilmez.

Haberler