Gündem

Ana Sayfa Haberler Gündem HAS Parti'de olaylı 'fesih' kongresi

HAS Parti'de olaylı 'fesih' kongresi

HAS Parti'de olaylı 'fesih' kongresi
Yazan : @Dünya Dinleri Tarih : Kategori : Gündem Yorumlar : 0 Okunma : 1784 Beğen : 0

AK Parti ile ‘bütünleşme’ yolundaki HAS Parti’nin Olağanüstü Kongresi, partinin feshini görüşmek üzere toplandı. HAS Parti’de il kongreleri yapılmadığı için Kurucular Kurulu, Büyük Kongre görevini yerine getiriyor. Kongrede kayıtlı 218 delegenin oy kullanması bekleniyor.

Mali sorunlar yaşayan partide, kongre bodrumdan toplantı salonuna dünüştürülmeş mekanda yapıldı. Olağanüstü kongreye AK Parti ile bütünleşmeye karşı çıkan, AK Partiye muhalif söylemleriyle dikkat çeken Mehmet Bekaroğlu da katıldı. Sadece Kurucular Kurulu’nun katıldığı kongre öncesinde kısa bir gerginlik de yaşandı. Üzerinde HAS Parti’nin amblemleri bulunan eşantiyon ürünleri bir partili, “Batan geminin malları” diyerek dağıtmaya çalıştı. Tepkili partiliye bazı HAS Partililer fiziki müdahalede bulundu.

HAS Parti Genel Başkan Numan Kurtulmuş, parti binasına alkışlar eşliğinde geldi. İstiklal Marşı ve saygı duruşunun ardından oluşturulan divan başkanlığına Ahmet Demircan seçildi. Kurtulmuş, yaptığı konuşmada partinin yaşadığı mali sorunlardan, vatandaşın güvenini kazanmalarına karşın oy vermemelerinden yakındı. Mevki ve makam peşinde olmadıklarının altını defalarca çizen Kurtulmuş, “İnandığımız değerleri bir kostüm gibi çıkartmayacağız” demesi dikkat çekti.

BEKAROĞLU: ŞİMDİ NE DEĞİŞTİ?

Kurtulmuş'un ardından Mehmet Bekaroğlu, Kurtulmuş'u eleştiren bir konuşma yaptı. Kurtulmuş'un AK Parti 'nin aleyhinde yaptiğı konuşmaları hatırlatan Bekaroğlu, "Şimdi ne değişti" diye sordu. Bekaroğlu, iktidara Uludere katliamı ve Afyon'da şehit olan 25 asker için hesap sorulamadığını, Kürt ve Alevi sorununun devam ettiğini söyledi. Bekaroğlu, "Arkadaşlarımız böyle bir AKP 'ye gidiyor. Bir kişi size gel dedi gidiyorsunuz" dedi.


BEKAROĞLU AYRILDI

Bekaroğlu'nun konuşması zaman zaman diğer partililer tarafindan kesildi. Oylamaya geçmeden önce konusma süresi ve Kurtulmus aleyhinde kullanilan ifadelerden dolayi gerginlik cikti. Bazi partililer Bekarogluna, "Genel Başkan hakkinda boyle konusamazsiniz"diyerek tepki gosterdi. Mehmet Bekaroğlu kapatma oylamasına katılmadan kongreden ayrıldı.

HASParti Olağanüstü Büyük Kongresi'nde partinin feshi oylandı. Oylamaya katılan 179 delegeden 165'i partinin feshi yönünde oy kullandı. 12 delege 'hayır' oyu kullanırken, iki oy geçersiz sayıldı.

Oylama sonucunda partinin feshine karar verildi.Yazar Hakkında

  • @Dünya Dinleri

    @Dünya Dinleri

    Bırakın Fikirleriniz Özgür Kalsın ! https://www.alternatifforum.org

    Dunyadinleri.Com Yöneticisi

Yorum Yaz


Yazdığınız yorumların genel ahlak kurallarına uygun olmasına özen gösteriniz. Ayrıca yazdığınız yorumlarda isminiz e postanız eksik yanlış olmamalıdır aski halde yorumlarınız onaylanmaz dikkate alınmaz cevap verilmez.

Haberler