Gündem

Ana Sayfa Haberler Gündem İsrail'den bir utanç duvarı daha

İsrail'den bir utanç duvarı daha

İsrail'den bir utanç duvarı daha
Yazan : @Dünya Dinleri Tarih : Kategori : Gündem Yorumlar : 0 Okunma : 1579 Beğen : 0

İsrail'de yayın yapan Kanal 10 Televizyonu, İsrail'in, Lübnan sınırında bulunan Metulla kasabası civarında 2 kilometre uzunluğunda, 10 metre yüksekliğinde duvar öreceğini açıkladı.

Lübnan basınında yer alan habere göre, İsrail'de yayın yapan Kanal 10 Televizyonu, yetkililerin İsrail ile Lübnan arasındaki sınır bölgesinde iki taraf arasında çatışma çıkmaması için duvar örme kararı aldığını duyurdu.

İsrail askeri yetkilileri, bu kararlarını Birleşmiş Milletler Barış Gücü (UNIFIL)yetkililerine bildirdi.

İsrailli yetkililer, bu yılın ocak ayında iki ülke sınırında Metulla kasabası civarında yeni yapılan binalara sniper ateşi açılmaması için 79 kilometre uzunluğunda duvar öreceklerini açıklamışlardı.

Teknik olarak İsrail ve Lübnan hala savaşta olduğundan, sınır anlaşmazlığının çözümü için bölgede görev yapan UNIFIL yetkilileri gözetiminde iki taraf belli sürelerde görüşmelerde bulunuyor.Yazar Hakkında

  • @Dünya Dinleri

    @Dünya Dinleri

    Bırakın Fikirleriniz Özgür Kalsın ! https://www.alternatifforum.org

    Dunyadinleri.Com Yöneticisi

Yorum Yaz


Yazdığınız yorumların genel ahlak kurallarına uygun olmasına özen gösteriniz. Ayrıca yazdığınız yorumlarda isminiz e postanız eksik yanlış olmamalıdır aski halde yorumlarınız onaylanmaz dikkate alınmaz cevap verilmez.

Haberler