Gündem

Ana Sayfa Haberler Gündem PKK'nın para kaynağı asker çıktı

PKK'nın para kaynağı asker çıktı

PKK'nın para kaynağı asker çıktı
Yazan : @Dünya Dinleri Tarih : Kategori : Gündem Yorumlar : 0 Okunma : 1823 Beğen : 0

Hakkari'nin Yüksekova ve Şemdinli ilçelerinde jandarmanın 45 adrese yaptığı eş zamanlı operasyonda, aralarında rütbeli asker ve korucuların da bulunduğu 43 kişi gözaltına alındı. Kaçakçılık faaliyetleri ile PKK'ya finans sağlamakla suçlanan 43 şüpheliden 32'si tutuklandı.

Yüksekova Cumhuriyet Başsavcılığı'nın yürüttüğü soruşturma kapsamında 4 gün önce operasyon başlatan jandarma, Yüksekova ve Şemdinli'de 45 adrese eş zamanlı baskın yaptı. Operasyonda aralarında rütbeli asker ve korucularında bulunduğu 43 kişi gözaltına alındı.

Kaçakçılık faaliyetleri ile PKK'ya finans sağladıkları öne sürülen çeteye yönelik operasyonda gözaltına alınan 43 şüpheli İl Jandarma Komutanlığı'ndaki ilk sorgularının ardından adliyeye sevk edildi.

Mahkemeye çıkarılan 43 şüpheliden 32'si tutuklandı, 11 şüpheli ise tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.Yazar Hakkında

  • @Dünya Dinleri

    @Dünya Dinleri

    Bırakın Fikirleriniz Özgür Kalsın ! https://www.alternatifforum.org

    Dunyadinleri.Com Yöneticisi

Yorum Yaz


Yazdığınız yorumların genel ahlak kurallarına uygun olmasına özen gösteriniz. Ayrıca yazdığınız yorumlarda isminiz e postanız eksik yanlış olmamalıdır aski halde yorumlarınız onaylanmaz dikkate alınmaz cevap verilmez.

Haberler