Hıristiyan Haber

Ana Sayfa Haberler Dini Haberler Hıristiyan Haber Papa Francis: Kız kurusu gibi davranmayın

Papa Francis: Kız kurusu gibi davranmayın

Papa Francis: Kız kurusu gibi davranmayın
Yazan : @Dünya Dinleri Tarih : Kategori : Hıristiyan Haber Yorumlar : 0 Okunma : 1892 Beğen : 0

AP’nin haberine göre, Papa Francis bugün Vatikan’daki St Peter meydanında düzenlenen ve 75 ülkeden ruhani liderlerin katıldığı Uluslararası Üstler Genel Birliği (International Union of Superiors General) toplantısında 800 rahibeye seslendi.

Toplantı bir gelenek olan hacıların Papa tarafından selamlanması ile başladı.

"KIZ KURUSU GİBİ DAVRANMAYIN"

Toplantıda kadın tarikatlarının liderleriyle bir araya gelen Papa, rahibelerden “kız kurusu gibi” davranmamalarını istedi. Kendilerini ruhani yönleriyle geliştirmeleri gerektiğini de sözlerine ekledi.

"MERYEM ANA GİBİ OLUN"

Papa Francis konuşmasında "Böyle konuştuğum için beni affedin, ama annelik kutsal bir yaşam biçimidir ve üretkenlik çok önemlidir" dedi. Papa, "Meryem Ana gibi, kiliselerimizdeki diğer Kutsal Ana'lar gibi olun, çünkü onlar sizin ikonlarınızdır" diyerek sözlerini bitirdi.

Papa ayrıca, rahibelere mesleklerini kişisel hırslarına alet etmemelerini, bu şekilde davranan rahip ve rahibelerin kiliseye büyük zarar verdiğini belirtti.Yazar Hakkında

  • @Dünya Dinleri

    @Dünya Dinleri

    Bırakın Fikirleriniz Özgür Kalsın ! https://www.alternatifforum.org

    Dunyadinleri.Com Yöneticisi

Yorum Yaz


Yazdığınız yorumların genel ahlak kurallarına uygun olmasına özen gösteriniz. Ayrıca yazdığınız yorumlarda isminiz e postanız eksik yanlış olmamalıdır aski halde yorumlarınız onaylanmaz dikkate alınmaz cevap verilmez.

Haberler