İslami Haberler

Ana Sayfa Haberler Dini Haberler İslami Haberler Genç Müslümanların afişleri ezberleri bozacak

Genç Müslümanların afişleri ezberleri bozacak

Genç Müslümanların afişleri ezberleri bozacak
Yazan : @Dünya Dinleri Tarih : Kategori : İslami Haberler Yorumlar : 0 Okunma : 2139 Beğen : 0

Berlin Aile Senatörlüğü ve Federal Aile Bakanlığı’nın desteklediği projeyle toplumda klişe olmuş 'fanatiklik', 'yabancı olmak' ve 'başörtüsü' tartışmalarına farklı bir bakış açısı getirilecek. "Fanatik" başlığı altında Hertha Berlin futbol takımının fanatiği bir imam taraftara yer verilirken, "Yabancı" başlığı ile göçmen kökenli aileye misafir olan bir Alman çift resmediliyor. Başörtüsü ilgili afişte başörtülü şirket yöneticisi bir bayanın yönettiği bir toplantıya yer veriliyor.

Bir hafta süresince Berlinlilerin yoğun olduğu yerlere aşılacak afişler, farklı bir bakış açısı getirmeyi hedefliyor. Amaçlarının Müslümanların ve İslam’ın toplumda daha fazla kabul görmesi olduğunu söyleyen JUMA üyesi üniversite öğrencisi Kübra Özermiş, “İslam'ın hukuken yavaş yavaş bazı eyaletlerde tanınması için önemli adımlar atılıyor. İslam'ın tanınması bizim en büyük isteğimiz. Fakat aynı zamanda Müslümanlarında toplumda kabul görmesi çok önemli." dedi. Özermiş, Müslümanların toplumda tartışılmasının önemine değindi.

Berlin merkezli JUMA’nın 100’den fazla aktif üyesi bulunuyor.Yazar Hakkında

  • @Dünya Dinleri

    @Dünya Dinleri

    Bırakın Fikirleriniz Özgür Kalsın ! https://www.alternatifforum.org

    Dunyadinleri.Com Yöneticisi

Yorum Yaz


Yazdığınız yorumların genel ahlak kurallarına uygun olmasına özen gösteriniz. Ayrıca yazdığınız yorumlarda isminiz e postanız eksik yanlış olmamalıdır aski halde yorumlarınız onaylanmaz dikkate alınmaz cevap verilmez.

Haberler